Kontakt: Vi är mer än en fordonsleverantör

Våra experter hjälper dig om bussen blir sjuk, skadad eller behöver service. Våra entusiaster ger dig råd när du ska köpa ny buss, vill bli av med din gamla eller letar efter en pålitlig fordonsleverantör i upphandlingen.

Boka gratis rådgivning

Kul att du vill veta mer om våra tjänster och produkter, Våra bussexperter kommer att kontakta dig inom kort.

Kontakta oss

Vill du komma i kontakt med någon utav våra medarbetare?
Vi ser fram emot att höra mer från dig!

Simon-vingabuspartner

Simon Larsson - VD

E-post: simon@vingabuspartner.se
Telefon: 070 351 69 10

Läs mer om Simon

Albert-vingabuspartnerAlbert Johannesson - Försäljningsansvarig

E-post: albert@vingabuspartner.se
Telefon: 070 351 99 75

Läs mer om AlbertRolf-verkstadstekniker

Rolf Bergqvist - Teknisk Chef

E-post: rolf@vingabuspartner.se
Telefon: 072 589 93 42

Läs mer om Rolf

Stina Johansson - Marknadsansvarig

E-post: stina@vingabuspartner.se
Telefon: 072-589 93 45

Läs mer om StinaMartin-vingabuspartner

Martin Göransson - Kundansvarig

E-post: martin@vingabuspartner.se
Telefon: 070-557 50 62

Läs mer om Martin

Olof Bentén - Kundansvarig

E-post: olof@vingabuspartner.se
Telefon: 070-666 14 06

Läs mer om OlofLena-kontakt

Lena Jonsson - Ekonomiansvarig

E-post: lena@vingabuspartner.se
Telefon: 070 515 44 40

Läs mer om Lena

Kim-vingabuspartner

Kim Lammers - Underhållstekniker

Läs mer om Kim

Marcin-Kontakt

Marcin - Servicetekniker

Läs mer om Marcin

Vinga Bus Partner Service

Du vet väl att du kan köpa, laga och serva bussen på samma ställe?

Vår verkstad är fylld av renodlade bussexperter som hjälper dig med allt ifrån verkstadstjänster till eftermonteringar.

Så arbetar vi med eftermarknad

Se allt i kunskapsbanken